• İnönü Mahallesi Batı Bulvarı No:99 Batıkent / Yenimahalle / Ankara

Kadın Hastalıkları Ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak, menopoz ve osteoporozdan, riskli ve normal gebeliklerin takibinekadar pek çok alanda hizmet veriliyor.
 
Genel Jinekoloji Hizmetleri
 
Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinin yapılarak, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının da başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri verilmektedir.
Hastalıklara neden olan enfeksiyonlar başta olmak üzere, kasık ağrısı, adet düzensizliği, jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için ultrasonografi incelemeleri, PAP-smear testi, kolposkopi ve rutin jinekoloji muayeneleri grubumuz bünyesindeki tüm hastanelerimizin polikliniklerinde yapılmaktadır.
 
Gebelik ve Yüksek Riskli Hamilelik Takip Hizmetleri
 
Kadınların hayatındaki en önemli ve hassas dönemlerden biri de hamilelik sürecindir. Hastanemizdeki gebelik poliklinikleriyle, anne adaylarının yanında oluyor ve bu süreci bebekleri ve kendileri açısından sağlıklı tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.
 
Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrason cihazları ile gerçekletilmektedir. Tanıya yönelik yapılan rutin testler arasında ikili test, fetal ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, şeker tarama testi, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitörizasyon gibi incelemeler bulunmaktadır. Hamileliğin gelişimine göre normal, sezaryen veya epidural anestezi ile doğum seçenekleri de başarıyla gerçekleştirilmektedir.
 
Yüksek riskli gebelikler sınıfına giren, gebelik sırasında komplikasyon yaratabilecek hastalıkların varlığında, deneyimli Kadın Hastalıkları ve Doğum kadrolarımızın yanı sıra diğer branşların da desteği ile takipler sürdürülmektedir. Bu gebeliklerin doğumlarında da, sağlık problemi yaşaması olası bebekler için, her an müdahaleye hazır, bilinçli kadrolarıyla Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hekim ve hemşireleri doğumlara eşlik etmektedirler.
 
Hastanemizde, bebeklerimizin ihtiyaç duyduğu bakımı, uzmanlığının yanı sıra şefkat duygusuyla sunan doktor ve hemşire kadrosuyla hizmet verilmektedir. 
 
Menopoz ve Osteoporoz Takipleri
 
Menopoz, bilimsel yaklaşımın ve hassasiyetle de eğilinilmesi gereken, kadınların yaşamındaki özel dönemlerden biridir. Hastanelerimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde hastaların menopoz dönemini sağlıklı ve rahat geçirebilmeleri için gerekli tedaviler gerçekleştirilmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının önlenmesi, hastalar üzerindeki yıkımlarının en aza indirilmesi konusunda da Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerimizin hekimleri, diğer tıp disiplinleriyle yakın işbirliği içinde tedavileri planlamaktadırlar.
 
 
Kadın Hastalıkları ve Doğum Hizmetlerimiz:
⇒ Gebe muayene ve takipleri
⇒ Jinekolojik muayene, müdahale ve cerrahisi
⇒ Kontrasepsiyon ( doğum kontrol) yöntemi ile ilgili danışmanlık ve uygulama
⇒ Infertilite (kısırlık) tedavileri
⇒ Vajinal doğum
⇒ Sezeryan ile doğum
⇒ Gebelik ultrasonu
⇒ Renkli doppler ultarson
⇒ 4 boyutlu ultrason
⇒ Transvajinal ve pelvik ultarson takipleri
⇒ Yara yakma ve dondurma (koter- krio)
⇒ Doğum öncesi ve sonrası danışmanlık
⇒ Menopoz ve kemik erimesi (osteoporoz) danışmanlığı ve tedavisi
⇒ İdrar kaçırma tedavisi (ürojinekoloji)

Bölüm Doktorlarımız

Op. Dr. Nida KAHYA
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Doç. Dr. Ayla AÇAR
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hakkında Son Yazılarımız