• İnönü Mahallesi Batı Bulvarı No:99 Batıkent / Yenimahalle / Ankara

Medikal Estetik - Lazer

Lazer epilasyon, lazer ışınının, kıla rengini veren pigmentler tarafından emilerek ısıya dönüşmesi, bu ısının kıl köklerine taşınması ve kıl papilasını tahrip etmesi, böylece kalıcı olarak tüylerin çıkmasının engellenmesi işlemidir.
 
Lazer ile epilasyonda önemli olan olan kökünün tamamen tahrip edilmesidir. Lazer ışığının uygun tipte olmaması ve ısının yeteri kadar derine inememesi, kılı görüntüsel olarak cildimizden temizlesede ciltaltında yüzeysel bir etki yaratmakta ve aynı noktadan tekrar tüy çıkabilmektedir. 
 
Kalıcı bir lazer epilasyonun başarısını en az 6 ay (bölgeye göre 1 yıla kadar çıkabilir) gibi bir süre, uygulama yapılmadığı süre içinde tüyün çıkmaması durumunda anlayabilmekteyiz. Unutmayalım ki kılı yakmak ile kalıcı olarak kıl kökünü tahrip etmek çok farklı bir iş. Kıl kökünün tahrip edilemediği birçok lazer veya IPL uygulamasında başarısızlık en az 1 yıl sonra anlaşılabilmektedir.
 
Hastanemiz "Kozmetoloji" bölümünde erkek hastalara da tüm bölgeler için laser epilasyon hizmeti verilmektedir. 
Kaş dizaynı verielerek ve kıl tekniği uygulanarak kaş kontür uygulaması yapılmaktadır.
 
Uygulamalar:
* Laserli epilasyon
* Varis tedavisi 
* Akne (Sivilce) tedavisi
* Yüz gençleştirme
* Yüzeysel kılcal damar tedavisi
* Keloidler
* Cilt Yenileme
* Hemanjiomlar
* Talenjektizeler
* PRP
* Ozon Terapi
* Bölgesel Zayıflama
* Lipoliz
 
NOT :
1) Uygulamanın yapılacağı bölgede 2-3 hafta önceden başlamak kaydıyla cımbız, ağda gibi kökten alma yöntemleri kullanılmamalıdır.
2) Uygulamaya geleceğiniz günden 3 gün öncesine dek tüylerinizi vücut bölgelerinde jilet, yüz bölgenizde makas ile kısaltabilirsiniz.

Bölüm Doktorlarımız

Medikal Estetik - Lazer Hakkında Son Yazılarımız