• İnönü Mahallesi Batı Bulvarı No:99 Batıkent / Yenimahalle / Ankara

Psikoloji

Psikoloji Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Özel Bilgi Hastanesi Psikoloji bölümünde bütün psikoterapi programları psikologumuz tarafından haftalık seanslar halinde uygulanmaktadır. Uygulanacak olan program gizlilik ve sınır prensipleri dahilinde, danışan kişiye etraflıca açıklanır. Gerekli görüldüğü durumlarda psikiyatri departmanı ile birlikte vaka takip edilir.

Ergen ve Çocuk Psikoterapisi

Ergen ve Çocuk Psikoterapisi programlarında anne-baba danışmanlığı, okul dönemindeki çocuklar için psikoterapi, ergen depresyonu, kendine güven geliştirme, okula uyum sorunları, sınav döneminde yaşanan anksiyete ile baş etme, kariyer danışmanlığı, davranış problemleri, ilişki problemleri, cinsel sorunlar ve ergenlik döneminde aile içi çatışma gibi çok geniş yelpazede hizmet verilmektedir. Ayrıca, ameliyat olacak çocuk hastalara ameliyat öncesi psikolojik destek de sunulmaktadır.

Yetişkin Psikoterapisi

Yetişkin terapisi, belirli bir yapı içerisinde yetişkin danışanla yapılan bireysel görüşmelerdir. Danışanın getirdiği problem tüm açılardan ele alınarak beraber belirlenen amaca ulaşmak için danışanla birlikte çalışılır. Bireysel yetişkin terapisinin en temel amacı danışanın problemlerle başa çıkma becerisi kazandırmak ve güçlendirmektir.

Evlilik ve Çift Terapisi

Evlilik ve Çift Terapisi programlarında açık iletişim kurma, duyguları ifade etme, dürüstlük, kendine güven ve empati geliştirme, kendilik ve çift farkındalığı, etkin problem çözme üzerine terapötik çalışmalar yer almaktadır. İnfertilite sorunu olan veya tedavi gören çiftler için bir psikolojik destek programı bulunmaktadır. Aile Terapisi programlarında aile içi iletişim problemleri, koalisyon ve sınır problemleri, ifade edilmeyen duygular, kişisel ve ailesel farkındalık, empati geliştirmeye yönelik tedaviler yapılmaktadır.

Cinsel Terapi

Cinsel terapi, cinsel işlev bozukluğu yaşayan pek çok çiftte oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Davranışçı müdahaleler ve çeşitli teknikler aracılığıyla özellikle uyarılma ve orgazm ile ilgili yaşanan sorunlarda ilişkiyi güçlendirecek nitelikte becerilerin kazandırılması; kaygı yaşanan durumlarda kaygının giderilmesi ve çiftlerin arasında sağlıklı bir etkileşim kurması amaçlanır.

Psikoterapi Hizmeti Sunduğumuz Yaygın Görülen Psikolojik Rahatsızlıklar

• Anksiyete Bozuklukları: Yaygın anksiyete, panik bozukluk ve agorafobi, fobi, posttravmatik stres bozukluğu

• Cinsel İşlev Bozukluğu: Vajinismus, Erken Boşalma, Cinsel İsteksizlik, Erektil Disfonksiyon, Anorgazm

• Depresyon

• Obsesif-kompulsif bozukluk

• Bipolar bozukluk

• Somatoform bozukluklar

• Yeme bozuklukları

• Uyum bozuklukları

• Kişilik bozuklukları

• Çocuk - Ergen Psikoterapisi

 

UYGULANAN TESTLER

    Catell 2a-3a Testleri

    Porteus Testi

    D2 Testi

    Frankfurter Testi

    Frostıg Testi

    Burdon Testi

    Bender gestalt Testi

    Benton Testi

    Metropolitan Testi

    Gesell Testi

    Agte Testi

    Goodenough Testi

    Kelime Söyleyiş Testi

    Peabody Testi

    Beck Anksiyete Ölçeği

    Beck Depresyon Ölçeği

    Standardize Minimental

    Mmpı

    Kent E.G.Y